Jdi na obsah Jdi na menu
 


Disciplíny

21. 7. 2009

SOUTĚŽ    VŠESTRANOSTI

Všestrannost neboli military je soutěž prověřující připravenost a poslušnost koně-kůň musí absolvovat drezuru,parkúr a jízdu s teréními překážkami.

HISTORIE-Militaty,jak již název napovídá,vzniklo díky kavaleristům,kteří si vzájemným zápolením na koni krátili čas,když nebojovali.Poprvé se všestrannost oběvila na olympijských hrách v roce1912-nicméně tehdy byla doménou jen armádních jezdců.Dnes je tomu již jinak a soutěže všestrannosti na vyšší úrovni jezdí jen profesionálové,kteří se na tuto disciplínu specializují.

PRAVIDLA-Původně byli soutěže všestrannosti třídenní,kdy se první den jala drezura,druhý den cross country a třetí den parkúr.Ve zkoušce rychlosti a vytrvalosti-neboli cross country-se dělí na 4 části.První úsek A je klusový ,druhý úsek B je steeplechase,kde kůň musí kůń překonat překážky ve stanoveném čase.V úseku C kůń zase kluše a teprve v úseku D se jede samotný cross country přes přírodní překážky.Čas je  opětně předepsaný a udělují se trestné body.

KŮŃ PRO VŠESTRANNOST-Pro military je potřeba drobnější temperamentní a vytrvalí kůň,který má dostatečné skokové schopnosti.Ideální jsou angličtí plnokrevníci a jejich kříženci,kteří mají dostatek sil absolvovat celou trasu.

 

 

 

 

                                                          KOŃSKÉ POLO

Polo je jedna z nejstarších a nejoblíbenějších jezdeckých her.První písemné zmínky z Persie a Číny jsou staré 2500 let.

HISTORIE-Poprvé nacházíme zprávy o hře z Persie a Číny,odkud se polo dostalo do Indie a pak dále na západ.Britští vojáci a civilisté se s polem setkali porvé v Indii během 19.století. Z Indie se koňské polo přesunulo do Velké Británie a zde se první turnaj hrál roku 1930 jsou Argentinci nejlepšími hráčí pola a z této země taky pocházejí nejlepší polo ponyové.

PRAVIDLA HRY-Cílem hry je zasadit pritivníkovi co nejvíce golů.Brankové tyče jsou 3 metry vysoké a vzdálené od sebe 7,3m.Hřiště měří 275x180m a obvykle je ohraničeno nízkými mantinely.Na každé straně  hrají současně 4 jezdci.Zápas trvá méně než hodinu  a je rozdělen na části zvanáé čaka,z nichž každá trvá 7 a půl minuty.Nižší soutěže se jezdí na  4 čaky,vyšší na 5 až 6.

POLO PONY-Koně používaní pro polo jsou drobní mrštní koníci.Jejich výška je 150 až 160cm a nejedná se vysloveně o plemeno,ale spíše o křížence plnokrevníka s jinými plemeny.Nejlepší chovy polo poníků má Argentina ,odkud se jich množství dováží do Evropy a severní Ameriky.Tento příspěvek je okopírovaný z www.hoooorssses.estranky.cz 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 

PortrétPoslední fotografieArchiv

Kalendář
<< září / 2021 >>